Część osób chciałaby pracować, ale rożne sytuacje życiowe nie pozwalają im na "regularne" wychodzenie do pracy. Taką grupą osób mogą być między innymi: matki wychowujące dzieci, osoby niepełnosprawne, osoby opiekujące się rodzicami i wiele innych. Odkąd mamy internet siedzenie w domu już nie jest tak ograniczające. Można wykonywać wiele różnorodnych prac nie ruszając się sprzed domowego komputera.

O to moje 9 pomysłów na pracę w domu.

Programowanie i tworzenie stron www

Możesz Tworzyć strony www i programować bez problemowo siedząc w domu. W końcu do pracy potrzeba tylko komputera z dostępem do internetu. W internecie jest sporo ogłoszeń dotyczących pracy zdalnej, więc zapotrzebowanie na rynku jest.

Grafika komputerowa

Naprawdę dobrych grafików jest niewielu na rynku. Jeżeli tworzysz projekty graficzne na wysokim poziomie i realizujesz je terminowo, raczej nikogo nie będzie interesować, czy tworzysz je w domu, w biurze, czy gdziekolwiek indziej.

Osobiście współpracowałem z kilkoma grafikami pracującymi w domu. W sumie nie interesowało mnie gdzie pracują, interesowały mnie efekty tej pracy :).

Pozycjonowanie SEO

Kolejna branża nadająca się do pracy w domu. Specjalista od SEO może działać jako freelancer i samemu decydować o sposobie pracy. Jeżeli będzie skuteczny klienci sami będą się zgłaszać.

Social media

Praca w social media ma raczej elastyczny czas pracy. Trzeba na bieżąco czuwać i monitorować profile. Wystarczy do tego komputer albo tablet/smartfon z dostępem do internetu.

Prowadzenie bloga

Na prowadzeniu bloga można zarobić na życie, choć nie jest to takie proste. Blogerzy mają rożne źródła przychodu. Na przykład: reklamy, programy partnerskie, wpisy sponsorowane, sprzedawanie własnych treści i wiele innych sposobów :)

Tworzenie artykułów do serwisów internetowych

Jeżeli masz "lekkie pióro" możesz współpracować z redakcjami portali internetowych (albo specjalistycznych serwisów) i po prostu tworzyć dla nich artykuły. Do tej pracy także nie potrzeba obecności w biurze :).

Praca jako Copywriter

Copywriter zajmuje się tworzeniem tekstów do reklam i onych działań marketingowych – także tych internetowych. Wiele mniejszych firm szuka copywritera na zasadzie outsourcingu. Tak więc copywriterzy pracujący zdalnie z pewnością znajdą klientów.

Tłumaczenie tekstów

Osoby znające języki obce (szczególnie ci znający inne języki niż angielski) są potrzebni w branży internetowej. Wiele firm posiada kilka wersji językowych swoich stron firmowych. Ktoś te teksty musi napisać…

Sam korzystałem z takich usług, więc zapotrzebowanie na rynku jest :)

Zarządzanie produktami w sklepie internetowym

Nie jest to łatwa praca – często żmudna i monotonna. Jeżeli jesteś cierpliwy i masz sporo czasu możesz poszukać pracy w jednym ze sklepów internetowych. Dużych pieniędzy z tego nie będzie, ale zawsze coś się uda zarobić… :)

Podsumowanie

Oczywiście powyższe pomysły nie wyczerpują tematu pracy w domu. One pokazują tylko, że każdy może znaleźć odpowiednią pracę dla siebie. Nie ma znaczenia czy jesteś humanistą, umysłem ścisłym, skończyłeś studia, czy nie. Kwestia tylko znalezienia pomysłu na siebie!

Co sądzisz o wpisie?

BeżnadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Brak ocen, bądź pierwszy!)
Loading...

Komentarze z Facebooka

Skomentuj