Jakiś czas temu pisałem na łamach bloga o metodzie zarządzania czasem GTD. W tym wpisie opiszę z jakich narzędzi korzystam przy "ogarnianiu" tego wszystkiego :).

Jako że moja praca w 99% odbywa się przy komputerze są to głównie aplikacje.

Poczta email

To narzędzie zna chyba każdy czytający tego bloga :). Żeby mieć jak najmniej skrzynek odbiorczych ograniczam ilość kont mailowych do minimum. Aktualnie mam 2 główne skrzynki – firmową i prywatną. Dodatkowo archiwizuję każdy istotny mail. Każdy rok posiada osobny katalog.

Wunderlist

Moim głównym miejscem organizacji zadań jest Wunderlist.

Wunderlist

Wunderlist jest menedżerem zadań wspierającym metodykę GTD. Posiadam w nim 4 podstawowe listy:

  • Skrzynka odbiorcza – trafiają tam wszystkie informacje (niesprawdzone maile, linki, informacje znalezione w sieci itd). Mając chwilę czasu przeglądam tę listę i systematycznie opróżniam.
  • Najbliższe zadania – trafiają tu zadania mające bliski, konkretny termin albo ich realizacja jest w danym momencie ważna.
  • Oczekujące – tu trafiają zadania oddelegowanie komuś innemu. Na przykład oczekiwanie na przygotowanie projektu logo przez grafika.
  • Kiedyś / może – tu trafią rzeczy nieistotne w tej chwili, ale ich realizacja może się przydać w przyszłości. Tu trafiają różne moje pomysły :).

Zadania z list Najbliższe zadania i Oczekujące taguję dodając przed treścią prefiksy typu: #POCZTA, #EMAIL, #TELEFON itp. Dodatkowo przy najbliższych zadaniach szacuję czas wykonania.

Zadania GTD

Evernote

Evernote służy mi do gromadzenia wszelkich plików i informacji, które mogą się przydać w przyszłości. Od wzorów pism, poprzez artykuły, po kursy czy instrukcje. Trzymam praktycznie wszystko, co może się przydać w pracy :).

Evernote

Kalendarz Google

Ostatnim narzędziem o jakim chcę wspomnieć jest kalendarz Google. Zapisuję w nim wszelkie zdarzenia mające konkretną datę, np. wygaśnięcie domeny, termin opłacenia podatku VAT itd.

Dzięki wykorzystaniu GTD z powyższymi narzędziami umysł jest zdecydowanie mniej obciążony. Nie muszę się zastanawiać, czy o czymś nie zapomniałem.

Co sądzisz o wpisie?

BeżnadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Brak ocen, bądź pierwszy!)
Loading...

Komentarze z Facebooka

Skomentuj